Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Kaja Kallas saadikute küsimustele metsanduse, inflatsiooni ohjeldamise ja energiakriisi kohta.

Peaminister Kaja Kallas ütles vastates Riigikogu liikmete küsimustele metsanduse kohta, et keskkonnaministri Erki Savisaare otsus suurendada Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) raiemahtusid ei sobi valitsuskoalitsioonis kokku lepitud metsanduse suuremasse pilti. „Puhtjuriidiliselt on see keskkonnaministri otsus, see ei vaja valitsuse otsust. Aga sellised suure mõjuga otsused, eriti arvestades seda, et see läheb koalitsioonilepingust eemale, peaks olema läbi arutatud ka koalitsioonis, aga miks mitte laiemalt ka Riigikogus,“ selgitas Kallas. „Meie seisukoht on olnud see, et raiesurve Eesti metsadele peab vähenema ja alustada tuleb just RMKst,“ sõnas ta.

Peaministri selgitusel on metsanduse arengukava välja töötamise raames valminud keskkonnamõju strateegilise hindamise aruanne, mille põhjal arengukava eelnõu täiendatakse ja augustis toimub ka selle avalik arutelu. Kallase sõnul jõuab arengukava eelnõu valitsuse ette heakskiitmiseks ja Riigikogusse arutamiseks sügisel. „Metsanduse arengukava on olnud kuum kartul, mida kõik on loopinud ühest käest teise, sest ühel pool on meil metsad, Eesti inimesed, kes Eesti metsa, loodust väga kõrgelt hindavad. Teisel pool on aga metsatööstus, kes annab töökohti väga paljudele inimestele ja on selles suhtes ka regionaalpoliitiliselt oluline tegija. Metsanduse arengukava mõte ongi olnud kõiki neid vajalikke huvisid kaaluda ja teha seda võimalikult avalikult. See on see, millele peaks praegu keskenduma, et saada suur pilt paika ja selle pinnal teha madalama taseme otsuseid,“ toonitas Kallas.

Peaminister Kaja Kallas vastas Kalvi Kõva küsimusele metsanduse, Helle-Moonika Helme küsimusele riigi olukorra, Andres Metsoja küsimusele metsanduspoliitika ning Aivar Koka küsimusele sanktsioonide ja energiakriisi kohta, samuti Paul Puustusmaa küsimusele Eesti-vene kaubandussuhete kohta Ukraina sõja tingimustes ja Anti Poolametsa küsimusele inflatsiooni ohjeldamise kohta.

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus vastas Helmen Küti küsimusele Eesti Panga soovituste kohta ning Heiki Hepneri küsimusele Eesti Energia tegevuse ja Peeter Ernitsa küsimusele energiakulutuste kohta.

Siseminister Kristian Jaani vastas Alar Lanemani küsimusele elanikkonna kaitse kohta.

Infotunni stenogramm

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
tel 631 6353, 5558 3993
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside