Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis küsis Hanno Pevkur justiitsminister Raivo Aegilt õigusriigi toimimise kohta.

Pevkur viitas oma küsimuses valitsusliikmete viimase aja väljaütlemistele ja avaldustele. Ta soovis konkreetselt teada justiitsministri suhtumist rahandusminister Martin Helme väljaütlemisele Kellavere radarit puudutava väite kohta.

Aeg ütles, et mis puudutab seda võimalikku riigisaladuse, võimaliku riigisaladuse väljalobisemist või lekitamist, siis eeskätt peavad siin sellele hinnangu suutma anda Kaitseministeeriumi ja Kaitseväe spetsialistid. „Minu hinnangul või mulle tundub, et see oli selline utreeritud, väljavisatud väide, mingitele konkreetsele allikatele seal ju ei viidatud, lihtsalt tegemist oleks nagu olnud mingi kuulujutuga,“ ütles Aeg.

Aegi sõnul toimib õigusriik  tema arvates sellisel juhul, kui kodanike õigused on tagatud kõikidel eraldi võimuharude tasanditel, olgu ta siis seadusandlik, olgu ta täitevvõim või olgu ta kohtuvõim.

“Minu hinnangul Eesti on õigusriik ja ei ole põhjust muretseda, et Eestis õigusriik ei toimiks.,“ ütles Aeg. Ta lisas, et õigusriigi põhimõtete üle ja õigusriigi toimimise üle arutelu ei toimu loomulikult mitte ainult meil siin Eestis, siin parlamendisaalis. Aeg selgitas, et eile viibis ta just justiitsnõukogul. Ka seal räägiti õigusriigist, õigusriigi põhimõtetest. „Nii et nende teemadega tegeldakse päris laialdaselt ja laiapindselt. Aga ka nende arutelude põhjal mina küll ei saanud sellist signaali endale, et Eestis oleks õigusriigi toimimisega mingeid tõsiseid probleeme,“ ütles justiitsminister. „Kui seal tekib ühel või teisel tasandil tõrge, siis tõepoolest tuleb arutada, kas õigusriik toimib või ei toimi.,“ ütles Aeg.

Rahvastikuminister Riina Solman vastas Liina Kersna esitatud küsimusele eelarve valikute ja Signe Riisalo esitatud küsimusele perelepituse rakendamise kohta.

Enamuse infotunni aja küsimusi esitasid Riigikogu liikmed siseminister Martin Helmele peaministri ülesannetes. Nende käsitlemine toimus emotsionaalse õhkkonna vaimus. Kaja Kallas küsis õigusriigi, Jevgeni Ossinovski küsis endise maaeluminister Mart Järviku, Keit Pentus- Rosimannus küsis valitsuse kokkulepete, Jaak Juske küsis pensionireformi, Marko Mihkelson küsis Eesti julgeoleku, Andres Sutt küsis valitsuse seisukohtade, Jürgen Ligi küsis Euroopa alliansi ja Urmas Kruuse küsis peaministri punaste joonte kohta.

Infotunni stenogramm:

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

 

Tagasiside