Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tai Kuningriigi Senati II aseesinaise Pornthip Lowira Chanratanapreeda juhtimisel kohtus Tai 27-liikmeline delegatsioon eile, 11. septembril Riigikogu I aseesimehe Laine Randjärvega, tutvumaks Riigikogu töökorralduse ning kasutusel olevate IT-lahendustega. Kohtumisel viibis ka Andres Unga, kes on Eesti Vabariigi erakorraline ja täievoliline suursaadik Kagu-Aasia riikides.

„Eilne kohtumine on hea näide sellest, et parlamendirühmadel on oluline roll riigi välissuhtluses,“ leiab Randjärv. „Eesti-Tai parlamendirühma aktiivse suhtlemise tulemiks on peagi võimalik viisavabadus Tai Kuningriiki külastavatele eestlastele,“ avaldab Randjärv lootust küsimuses, mille osas Tai delegatsioon ka tänavu kevadisel kohtumisel positiivset suhtumist üles näitas. Diplomaatilise passi omanikele on Tai Kuningriiki viisavaba sisenemine võimalik alates käesoleva aasta augustist.

Eesti-Tai parlamendirühma esimees Valdo Randpere tunneb rõõmu Tai saadikute aktiivse Eesti-huvi üle: „Tai saadikud on erilises vaimustuses meie riigiaparaadi transparentsusest ning nende peamine huvi seekordse visiidi puhul ongi tutvuda meie IT-lahendustega, mida eeskujuks võttes loodetakse ka Tai avaliku sektori tööd läbipaistvamaks muuta.“

Alates Eesti-Tai parlamendirühma loomisest 2011. aasta aprillis on toimunud kahe riigi delegaatide vahel 7-8 kohtumist ning loodud ka Tai-Eesti parlamendirühm, kes külastas Eestit käesoleva aasta juunis. Koostööd tehakse ka rahvusvahelistes organisatsioonides. Tai Kuningriigi delegatsioon külastab lisaks Eestile ka Lätit, Leedut, Taanit, Soomet ning Rootsit.

Fotod kohtumiselt:

https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2012/I_aseesimees/Pornthip_Lowira_Chanratanapreeda/

Lisainfo:

Valdo Randpere

Eesti-Tai parlamendirühma esimees

+372 5159052

[email protected]

 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside