Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser kohtus täna Aafrika ühe vanima kohviühistu Kagera C-Operative Unioni LTD ekspordijuhi John M. Kanjagaile’ga Tansaaniast, kes viibib Eestis seoses õiglase kaubanduse (fairtrade) teavitus- ja kampaanianädalaga (12. – 18. november).

Kanjagaile andis ülevaate õiglase kaubandusega seotud probleemidest nii Tansaanias kui ka maailmas laiemalt ning julgustas muulhulgas Riigikogu liikmeid Euroopa Parlamendi ja Põhjamaade rahvasaadikute eeskujul õiglase kaubanduse kohvi ja teed jooma. Ühiselt arutleti tarbija teadlikkuse tõstmise ja õiglase kaubanduse toodete reklaamimise võimaluste üle.

Eesti liitus fairtrade süsteemiga käesoleva aasta kevadel. Sven Mikser avaldas kohtumisel lootust, et õiglase kaubanduse põhimõtted leiavad Eestis üha rohkem järgimist ning Eesti tarbijad muutuvad teadlikumaks ka õiglase kaubanduse toodete osas.

Õiglase kaubanduse eesmärk on parandada arengumaade väiketootjate tootmis- ja töötingimusi ning võimaldada neil areneda majanduslikult ja sotsiaalselt jätkusuutlikeks kogukondadeks.

 

14. november 2007

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

Tagasiside