Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna algas Strasbourgis Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee käesoleva aasta 1. istung. Riigikogu ENPA delegatsiooni esimehe Andres Herkeli sõnul tõusevad seekordseteks tähtteemadeks Venemaa valimised, mida arutatakse nii täna kui ka neljapäeval. „Täna esitatakse Assamblee eduraporti raames vaatlusmissiooni kriitiline raport ja neljapäeval korraldatakse Vene teemal eraldi debatt,“ täpsustas Herkel. 

Seekordne täiskogu on unikaalne ka selle poolest, et sama sessiooni päevakorras on koguni kolme Eesti delegatsiooni liikme raportid. Herkel esitab kolmapäeval poliitikakomitee poolt raporti „Olukorrast Valgevenes“, millele eelnes tänasel pärastlõunal kuulamine. Indrek Saar esitab kolmapäeval koos armeenlase Davit Harutyunyaniga monitooringukomitee raporti Serbia kohta ning Mailis Reps päev hiljem koos rootslase Marietta de Pourbaix-Lundin’iga Ukraina raporti. Neist riikidest on Valgevene viimasel ajal kõneainet andnud poliitiliste repressioonide uue lainega ning Ukraina ekspeaminister Julia Tõmošenko vangishoidmisega. 

Assamblee erikülalistena astuvad seekord üles Suurbritannia peaminister David Cameron, Soome lahkuv president Tarja Halonen ja Georgia välisminister Grigol Vashadze. 

Mailis Reps valiti taas Euroopa Nõukogu liberaaldemokraatide fraktsiooni peasekretäriks, kes on sisuliselt fraktsiooni juhi esimene asetäitja. 

Strasbourgis tänasest kuni reedeni toimuval ENPA talvesessioonil osaleb lisaks Andres Herkelile, Mailis Repsile ja Indrek Saarele ka Margus Hanson

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside