Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu


Täna algab Strasbourgis Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee sügisistungjärk, kus põhiküsimusena on arutuse all Georgia-Venemaa sõja temaatika.

Kiireloomuline debatt algab teisipäeva hommikul ning jätkub neljapäeval.

Teisipäeval esinevad põhiraportiga ENPA Georgia raportöör Matyas Eörsi Ungarist ja Vene Föderatsiooni järelevalve raportöör Luc van den Brande Belgiast.

Eesti ENPA delegatsiooni juhi Andres Herkeli sõnul tulevad debatid kindlasti tulised, ehkki paljud väljendasid oma seisukohti juba selle kuu algul Pariisis toimunud poliitika- ja järelevalvekomiteede istungitel. „Jututoast olulisem on siiski see, millised otsused vastu võetakse, näiteks riikide kohustused luua põgenike jaoks tingimused kodukohta naasmiseks, mis on eriti terav Lõuna-Osseetiast põgenema sunnitud grusiinide osas,“ ütles ta. Herkel peab äärmiselt huvitavaks ka seda, et senises päevakorras puudub 24 assamblee liikme algatus Vene delegatsiooni volituste peatamiseks. „Kui allkirju tagasi ei võeta, ja see on protseduuriliselt küsitav, siis tuleb ka seda küsimust arutada.“

Istungjärgul arutatakse samuti Küprose probleemi ning kõnega esinevad Küprose president Demetris Christofias ja Küprose türklaste liider Mehmet Ali Talat. Ettekandega esineb ka Euroopa Nõukogu praeguse eesistujariigi Rootsi peaminister Fredrik Reinfeldt.

Eesti delegatsiooni kuuluvad veel Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland ja Mailis Reps ning asendusliikmetena Aleksei Lotman ja Indrek Saar.

 

Riigikogu pressitalitus

 
 
 
 

 

Tagasiside