Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna algas Prantsusmaal Strasbourgis Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) 2013. aasta istungjärgu I istung, millest Eesti delegatsiooni koosseisus võtavad osa Andres Herkel (delegatsiooni juht) ning liikmed Margus Hanson ja Indrek Saar.

Päevakorra projekti kohaselt tulevad ENPA 2013. aasta talveistungil arutusele olukord Kosovos, Gruusia-Venemaa konflikti järgne humanitaarolukord kahjustada saanud piirkondades, Aserbaidžaani liikmekohustuste täitmine, inimkaubanduse vastase Euroopa konventsiooniga seotud küsimused, meediavabaduse olukord Euroopas, monitooringujärgne dialoog Bulgaariaga, sooline võrdõiguslikkus ning jagatud vastutus isiklikus ja tööelus, aga ka võõrtöölistega seotud probleemid. Ministrite Komitee nimel teeb ettekande Komitee esimees Andorra välisminister Gilbert Saboya Sunye. Külalisena esineb assambleel pöördumisega Gruusia president Mihheil Saakašvili ning ettekandega Euroopa laienemis- ja naabruspoliitika volinik Štefan Füle.

Andres Herkel esineb sõnavõtuga Gruusia-Venemaa konflikti teemalisel debatil, aga ka meediavabaduse teemal. Samuti on tal kavas küsimusi esitada nii Ministrite Komitee esimehele kui Gruusia presidendile. Herkeli sõnul pakub olukord Gruusias elavat huvi ning Euroopa Rahvapartei fraktsioon kavatseb teha ettepaneku käsitleda neljapäeval, 24. jaanuaril kiireloomulise päevakorrapunktina assambleel ka Gruusia sisepoliitilist olukorda. Herkeli teatel on lisaks Gruusia teemale erakorralise arutelu ettepanekutena välja pakutud veel kurdide olukord Türgis kui ka Malis toimuv.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside