Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna algas Prantsusmaal Strasbourgis Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA)  2013. aasta istungjärgu kevadsessioon. Eestit esindavad istungil delegatsiooni juht, ENPA monitooringukomitee esimees Andres Herkel, mitme raporti ettevalmistamisega tegelev Mailis Reps ning delegatsiooni liikmed Margus Hanson ja Ester Tuiksoo.

Täna esineb Assambleel pöördumisega Saksamaa president Joachim Gauck, pärastlõunal antakse tagasivaatav hinnang veebruaris toimunud Armeenia presidendivalimistele. Homme, teisipäeval on raportitest esileküündivam Türgi poolt Euroopa Nõukogu ees võetud kohustuste täitmine (nn monitooringujärgne dialoog), samuti esineb Assamblee ees ja vastab küsimustele Gruusia peaminister Bidzina Ivanišvili. Istunginädala jooksul astuvad Assambleel üles veel Rumeenia peaminister Victor Ponta ning Andorra valitsusjuht Antoni Martί.

Kolmapäevastes raportites puudutatakse noorte olukorda ja õigusi ning usukogukondade kaitset. Neljapäeval arutatakse Süüria põgenike olukorda Jordaanias, Türgis, Liibanonis ja Iraagis ning Euroopa Inimõiguste volinik Nils Muisznieks esitab 2012. aasta tegevusaruande. Reedel küünivad teiste teemade seas esile teaduseetika ning nanotehnoloogia mõju keskkonnale. Andres Herkeli sõnul kütab lisaks täiskogu päevakorra tõsisematele teemadele kirgi Ungari küsimus. „Nimelt peab Assamblee lähikuudel tegema otsuse, kas Ungari suhtes tuleb avada monitooringuprotseduur. Pärast seda, kui asjad vahepeal paremini hakkasid minema, on Ungari positsioon pärast märtsis tehtud läbimõtlemata konstitutsioonimuudatusi taas nõrgenenud,“ lisas Herkel.

Täna kinnitatud päevakorra kohaselt tulevad täiskogus arutusele veel laste vägivaldset kohtlemist puudutavad küsimused: laste seksiturism, laste seksuaalne kuritarvitamine ja mustlaspäritolu laste diskrimineerimine, rahvusparlamentides käsitletavad kultuuri- ja haridusteemad, aga ka migratsiooni ning asüülitaotlejatega seotud probleemid Euroopa Liidu idapiiril.

ENPA kevadistung kestab 22. – 26. aprillini.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside