Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Prantsusmaal Strasbourgis algas täna 5 päeva kestev Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) 2009. aasta istungjärgu kevadistung.

Pärastlõunal kinnitatud päevakorra kohaselt algab istung Assamblee büroo ja alatise komitee raportitega valimistest Makedoonias, Montenegros ja Moldovas. Kevadistungil arutusele tulevad teemad käsitlevad inimõiguste kaitset kriisiolukordades, inimõiguste kaitsjate olukorda Euroopa Nõukogu liikmesriikides, Serbia kui liikmesriigi kohustuste täitmist, inimõiguste rikkumist soolise kuuluvuse põhjal, naiste olukorda vanglates ning toidu- ja kütuseprobleeme. Samuti on kavas arutada Gruusia ja Venemaa suhteid ning kahe riigi vahelise sõja humanitaartagajärgi.
Olulise küsimusena lülitati päevakorda kiireloomuline debatt demokraatlike institutsioonide tegutsemisest Moldovas.
Seekordsel istungjärgul on kavas arutada ka tulevase Euroopa Nõukogu (EN) peasekretäri kandidaatidega seonduvat. Kandidaadid EN peasekretäri, kes valitakse käesoleva aasta juunis, kohale on Norra parlamendi spiiker Thorbjörn Jagland ning Poola kunagine peaminister Włodzimierz Cimoszewicz.
Assambleel esinevad pöördumisega Soome president Tarja Halonen ning Hispaania peaminister José Luis Rodríguez Zapatero.
Istungist võtab osa ENPA Eesti delegatsioon eesotsas delegatsiooni juhi Andres Herkeliga. Delegatsiooni koosseisu kuuluvad veel Kristiina Ojuland, Mailis Reps, Aleksei Lotman ning Indrek Saar.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Lisainformatsioon: Andres Herkel, tel 5056540
 
 
Tagasiside