Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjoni esimees Mai Treial toetab puudega inimeste taotlusi.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Mai Treial kohtus puudega inimeste organisatsioonide esindajatega. Nimetatud organisatsioonide esindajad esitasid sotsiaalkomisjonile oma taotlused, mida peavad hädavajalikuks arvestada 2005. a eelarve koostamisel.

Esmatähtsaks peetakse sotsiaalkaitsekulutuste protsendi suurendamist sisemajanduse kogutoodangust, Euroopa Liidu keskmisest jääb Eesti vastav näitaja kõvasti maha. Puudega inimesed on seda meelt, et igakuiste toetuste summat ei tohi vähendada enne, kui teenused on tagatud. Järgmisel aastal oodatakse riigilt rohkem tuge ka abivahendite rahastamisel, et järjekorrad väheneksid ja abivajajad saaksid kasutada ka uusi kallimaid vahendeid.

Sotsiaalministeerium on teinud rahandusministeeriumile 2005. a riigieelarve eelnõusse taotluse, mis aitaksid puudega inimeste olukorda tunduvalt parandada, kuid pole kindel, kas rahandusministeerium neid ettepanekuid aktsepteerib.

Puudega inimeste organisatsioonide esindajate arvates eeldab puudega inimeste vajadustega arvestamine eelarve koostamisel poliitilist tahet. Kokkuvõttes on sellest kasu kogu ühiskonnale. ”Puudega inimene peab saama päästetud ”” võimaluse pöörduda tagasi ühiskonda,” ütles ELIL-i tegevjuht Auli Lõoke.

Mai Treial sotsiaalkomisjoni esimehena lubas puudega inimeste taotlusi toetada. Ta usub, et tuleval aastal suudab riik nende heaks teha rohkem, kui suutis tänavu. ”Kui asi kas või vähehaaval paraneb, jõuame lõpuks sihile,” kinnitas Treial.

Lisainfo: Mai Treial, Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees, T: 50 46 410

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside