Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikmed kohtusid täna töövõtjate ja tööandjate organisatsioonide esindajatega, et arutada töölepinguseaduse eelnõu (212 SE).

Kohtumisel kuulati ära esindajate seisukohad eelnõu kitsaskohtadest, arutuse käigus keskenduti töölepingu seaduse rakendussätete projekti puudumise probleemile. Ühiselt tõdeti, et eelnõus on veel arvukalt sotsiaalseid osapooli mitterahuldavaid sätteid.

”Meie eesmärk on kõikide sotsiaalpartnerite koostöös valmiv seadus, sellepärast vajamegi ülevaadet osapoolte praegustest seisukohtadest,” kinnitas komisjoni esimees Mai Treial.

Praegu on eelnõu teine lugemine katkestatud, komisjon hakkab eelnõule laekunud muudatusettepanekuid arutama erakorralisel komisjoni istungil 24. mail. ”Res Publica kindel seisukoht on, et eelnõu tuleb veel selle istungjärgu jooksul vastu võtta,” rõhutas sotsiaalkomisjoni liige Andres Kork.

Sotsiaalkomisjonist võtsid kohtumisest osa veel ka komisjoni aseesimees Kadi Pärnits ja liikmed Margi Ein, Nelli Kalikova, Leino Mägi, Kaarel Pürg ning Peeter Tulviste.

Organisatsioonide esindajatena olid kohal Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Harri Taliga, Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsiooni juhatuse esimees Toivo Roosimaa, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja õigusosakonna juhataja Reet Teder ja Eesti Tööandjate Keskliidu juhatuse liige Tarmo Kriis.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside