Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna kell 14 toimub Riigikogu sotsiaalkomisjoni avalik istung teemal „Erivajadustega inimeste kaasamine tööturule“, mille eesmärk on läbi laiapõhjalise kaasatuse ette valmistada 31. jaanuaril toimuvat riiklikult tähtsa küsimuse arutelu Riigikogu täiskogus.

„Eesti tööturu tõsiseks probleemiks on kujunemas tööjõupuudus. Samas on meil puudega inimesi 10 protsenti elanikkonnast, tööealisi neist umbes kolmandik ning tööga hõivatuid vaid 17%,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna.

„Nendes inimestes peituv potentsiaal aitaks leevendada tööjõupuudust ja võimaldaks puudega inimeste elukvaliteedi tõusu ning suuremat sotsiaalset kaasatust,“ märkis Tsahkna.

Sotsiaalkomisjoni avalikul istungil teevad ettekanded Eesti Puuetega Inimeste Koja, Sotsiaalministeeriumi, Eesti Töötukassa, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse ja MTÜ Abikäsi esindajad.

Istungile on kutsutud MTÜ Abikäsi koostööpartnerid ja erinevad puuetega inimesi ühendavad organisatsioonid, samuti AS Hoolekandeteenused, Heateo Sihtasutuse ja SA Haraka Kodu esindajad.

Komisjoni istung toimub Riigikogu konverentsikeskuses.

Ajakirjanikud on oodatud!

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside