Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjon otsustas teisipäevasel istungil saata Riigikogu täiskogu teisele lugemisele Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni algatatud riiklike peretoetuste seaduse § 5 muutmise seaduse eelnõu.

Eelnõu kohaselt saaks alates 2015. aasta jaanuarist kolmekordistada pere esimese ja teise lapse toetust 19,18 eurolt 57,54 eurole kuus. Teisisõnu makstaks lapsetoetust pere esimesele ja teisele lapsele kuuekordses lapsetoetuse määras.

Alates 2015. aasta jaanuarist on ette nähtud kolmanda ja iga järgmise lapse kohta lapsetoetus kümnekordses lapsetoetuse määras ehk toetus tõuseb 95,90 eurole.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Margus Tsahkna hinnangul on Riigikogus tekkinud konsensus lapsetoetuste tõstmiseks ning lapsetoetuste kolmekordistamise eelnõu on valmis minema teisele lugemisele.

“Mul on hea meel, et lapsetoetuse tõstmise suhtes on saavutatud konsensus, mis võimaldab esimese ja teise lapse lapsetoetust tõsta juba 2015. aasta alguses,” ütles Tsahkna.

„Lõpuks ometi on hakanud jää sulama – meie eelnõu läbis Riigikogus esimese lugemise juba 2011. aasta juunis. Ootused lastetoetuse tõusule on täna väga suured. Lapsetoetuse suurenemine aitab kaasa sündimuse tõusule ja toetab kõigi laste täisväärtuslikku arengut,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Heljo Pikhof.

Sotsiaalkomisjon otsustas saata riiklike peretoetuste seaduse § 5 muutmise seaduse eelnõu (11 SE) Riigikogu täiskogus teisele lugemisele 8. aprillil ning teine lugemine lõpetada. Enne seda küsib sotsiaalkomisjon arvamuse rahanduskomisjonilt.

Riigikogu pressiteenistus
 

Tagasiside