Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjoni ettepanekul hääletas komisjon valitsuse algatatud riikliku pensionikindlustuse seaduse ja riiklike peretoetuste seaduse muutmise seaduse eelnõusse (267 SE) muudatused, mille kohaselt viiakse ka edaspidi nii pension kui ka puuetega inimeste toetus posti teel koju vanaduspensionäridele ja sügava puudega töövõimetuspensionäridele, kellel on liikumistakistus või kes elavad hajaasustusalal ja kellele pangateenus on raskesti kättesaadav. Pensioni ja toetuse kojukandeks peab isik esitama elukohajärgsesse pensioniametisse põhjendatud taotluse.

 „Pensioni ja toetuste kojukanne peab kindlasti olema tagatud neile, kes ei saa tervise tõttu sellele järgi minna. On palju kohti, kus panga ja postiteenus pole kättesaadav või puudub regulaarne bussiliiklus. Memmed-taadid ei peaks närveerima, kuidas pension nendeni jõuab. On väga oluline, et pensionide ja toetuste kojukanne toimuks neile riigi kulul ka edaspidi. Nii postiteenuse osutajad kui ka pangad on valmis seda teenust osutama ja inimesi nii oma kontoreis kui ka posti- ja pangabussides tehingute sooritamisel abistama. Ei inimesed ega ka omavalitsused ei pea selle eest ise tasuma,“ selgitas sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof.

Riikliku pensionikindlustuse seaduse ja riiklike peretoetuste seaduse muutmise seaduse eelnõu (267 SE) on teisel lugemisel täiskogus 15. oktoobril.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside