Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjon toetas tänasel istungil Eesti Nooremarstide Ühenduse pöördumist nooremarstide tervishoiuteenuse osutamise kohta. Selleks muudetakse tervishoiuteenuste korraldamise seadust nii, et tervishoiutöötaja võib osutada tervishoiuteenuseid mitte ainult omandatud erialal, vaid ka omandatud kutse piirides.

„Arstiõppe läbimine annab esmalt arstikutse. Alles residentuuri läbimisel saavad nooremarstid eriarsti diplomi ja omandavad eriala. Kuna praegu lubab seadus osutada tervishoiuteenuseid ainult eriala piirides, kuid igapäevaselt praktiseerivad nooremarstid omandatud kutse alusel, siis viisime vastava paranduse seadusesse sisse,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna.

Samuti otsustas sotsiaalkomisjon, et Eesti Haigekassa hüvitab kindlustatud isikutele piiriüleseid tervishoiuteenuseid alates 25. oktoobrist. Sellega tagatakse inimeste õigus saada piiriülese tervishoiuteenuse hüvitist alates direktiivi ülevõtmise kuupäevast.

Sotsiaalkomisjon arutas ka apteekrite nimetamist tervishoiutöötajateks ja apteegiteenuse seotust tervishoiuteenusega. „Olen seisukohal, et apteekrid on samuti tervishoiutöötajad ning sotsiaalministeerium on vastavate seaduste väljatöötamist koos apteekritega ka alustanud,“ ütles Tsahkna.

Tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (481 SE II) otsustati saata Riigikogu täiskokku teisele lugemisele 12. novembril.

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside