Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon toetas oma istungil ravikindlustuse seaduse muudatust, millega võimaldatakse ihtüoosi põdevatele inimestele baaskreemide hüvitamist.

Komisjon toetas ka vitamiine ja koensüüme sisaldavate toidulisandite arvamist Haigekassa kompenseeritavate ravimite loetellu, mida hüvitatakse pärilike ainevahetushaiguste raviks.

„Eestis on seni ebaõiglaselt jäetud kompenseerimata baaskreemide kulud kaasasündinud ihtüoosi patsientidele. Kuna baaskreemid ei sisalda raviaineid, siis need ei ole siiani tehnilistel põhjustel Haigekassa poolt kompenseeritavate ravimite nimekirjas. Nüüd saab see viga parandatud,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna.

Ihtüoosihaigetele kreemide hüvitamist puudutava seadusemuudatuse ettepaneku tegi sotsiaalkomisjonile Eesti Naha- ja Suguhaiguste Arstide Selts. Ihtüoos on kaasasündinud ehk pärilik naha sarvestumishäirega kulgev haigus, mille raskete vormide ravis kasutatakse peamiselt tugevalt niisutava toimega nahahooldusvahendeid. Erialaspetsialistide hinnangul on Eestis ligikaudu 25 rasket ihtüoosi põdevat patsienti.

Vitamiinide ja koensüümide hüvitamist puudutava pöördumise tegi sotsiaalkomisjonile Eesti Puuetega Inimeste Koda. Kõrgenenud vitamiini- või koensüümivajadusega pärilikud ainevahetushaigused on harva esinevad, viimastel andmetel on Eestis ligikaudu 25 patsienti. Teatud vitamiinid ja koensüümid on pärilike ainevahetushaiguste korral tugivalguks. Sobiva ravimi puudumisel võib toidulisand olla ainus toode, mis sisaldab eluliselt vajalikku vitamiini või koensüümi.

„Sotsiaalkomisjon on koos organisatsioonidega arutanud ettepanekuid neljal istungil. Koostöö Eesti Puuetega Inimeste Koja ning Eesti Naha- ja Suguhaiguste Arstide Seltsiga on olnud konstruktiivne ja meeldiv. Tahan eraldi tänada ka Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi, kes on aastaid toetanud ihtüoosihaigete ravi ning teema avalikkuse ette toonud,“ ütles Tsahkna.

Sotsiaalkomisjon otsustas esmaspäevasel istungil saata ravikindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (551 SE) Riigikogu täiskokku teisele lugemisele 19. märtsil.

Riigikogu pressiteenistus
 

Tagasiside