Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0

21

false
false
false

ET
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:11.0pt;”Calibri”,”sans-serif”;
mso-fareast-“Times New Roman”;
mso-bidi-“Times New Roman”;}

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas täna kodusünnituse seadustamisega seonduvat ja asus seisukohale, et andud küsimuses valitseb õiguslik vaakum ja see valdkond tuleks seaduslikult reguleerida.

Komisjon tugines antud otsust tehes tõsiasjale, et kodus sünnitatakse ka praegu ja põhjust selle keelamiseks ei oleks, kuid puudub selge regulatsioon, missugused on piirangud kodus sünnitamiseks; millised tingimused on selleks vajalikud; mismoodi on tagatud sünnitusabi ning kuidas on sätestatud poolte kohutused ja õigused.

 „Kui me jätaksime naised ja lapsed selles olukorras abita, oleks see küll väga vastutustundetu käitumine. Las naised otsustavad intiimseid pereküsimusi ikka ise, ja kui on naisi, kes tahavad kodus sünnitada, siis on meie kohus tagada asjakohane, reguleeritud ämmaemanda abi,” rõhutas sotsiaalkomisjpni liige Liisa-Ly Pakosta.

Komisjon otsustas moodustada Liisa-Ly Pakosta juhitava töörühma, mis peaks lähema kahe kuu jooksul ning koostöös Ämmaemandate Seltsi, Eesti Naistearstide Seltsi  ja sotsiaalministeeriumiga välja töötama vastavasisulise eelnõu ja selle üle andma Riigikogule.

Komisjoni istungil osalesid Eesti Naistearstide Seltsi esindajad Eva-Kaisa Zupping ja Ivo Saarma, Eesti Ämmaemandate Seltsi esindajad Ingrid Kaoküla ja Siiri Põllumaa ning MTÜ Sünni Vägi esindaja Kleer Maibaum.

Riigikogu pressitalitus
Tagasiside