Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjon kuulas oma tänasel istungil ära sotsiaalministeeriumi, Riigimetsa Majandamise Keskuse, KredExi, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja kodanikualgatuse Minu Eesti esindajad, et arutada võimalusi uute töökohtade loomiseks.
 
Sotsiaalkomisjon pidas vajalikuks, et ajutiste töökohtade loomiseks lülitatakse Riigimetsa Majandamise Keskuse võsalõikuse projekt Eesti Töötukassa palgatoetuste programmi. Programmi rakendamise esimesel etapil on komisjoni hinnangul võimalik luua sadu ajutisi töökohti. Lisaks pidas komisjon vajalikuks praeguses erakorralises majandusolukorras muuta paindlikumaks palgatoetuse maksmise tingimused.
 
„Riik peab viivitusteta kõrvaldama kõik õiguslikud takistused selleks, et luua juba eelseisvaks talveks võimalikult palju uusi ajutisi töökohti. Mõistlik on eurotoetuste protseduurides teha vajalikud muudatused, et ajutisi töökohti oleks võimalik luua ka varemete lammutamiseks, nagu Minu Eesti esindajad on välja pakkunud,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Urmas Reinsalu.
 
Sotsiaalkomisjon määratles ka esimesed tegevused takistuste kõrvaldamiseks üle riigi ajutiste töökohtade loomisel ja küsimuse arutelu jätkatakse komisjoni istungil kahe nädala pärast.
 
Tänasel istungil tutvustas Minu Eesti mõttetalgute „Ettevõtlus ja uued töökohad” töötoa koordinaator Vello Tamm mõttetalgute käigus esitatud ideid. KredExi esindaja Andrus Treier märkis, et KredEx on sel aastal toetanud ettevõtteid, kus saab tööd kümme tuhat inimest. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse esindaja tõi esile, et oluliseks kitsaskohaks ettevõtluse arendamisel ja uute töökohtade loomisel on infrastruktuuride rajamiseks vajaliku munitsipaalomandis oleva maa vähesus.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside