Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon otsustas tänasel istungil saata täiskogusse esimesele lugemisele valitsuse algatatud narkootiliste ja psühhotroopsete ainete ning nende lähteainete seaduse muutmise seaduse eelnõu (259 SE). Eelnõu on täiskogus kolmapäeval, 10. oktoobril, komisjoni ettepanek on eelnõu esimene lugemine lõpetada.

 ”Tegu on nn “korgijoogi” keelustava eelnõuga, millega lisatakse vastavad keemilised ühendid narkootiliste ja psühhotroopsete ainete nimistusse. Sellega soovime piiri panna eelkõige ööklubides esinenud juhtudele, kus neid aineid märkamatult jooki lisades viiakse ohver abituse seisundisse,” ütles sotsiaalkomisjon esimees Margus Tsahkna

Eelnõuga piiratakse tervisele ohtlike keemiliste ühendite kättesaadavust psühhoaktiivse toime saamise eesmärgil ja luuakse võimalus lisada narkootiliste ja psühhotroopsete ainete nimekirja keemilised ühendid, mille käitlemine on keelatud  siis, kui eesmärk on isikule narkojoobe tekitamine. 

Eestis on praegu probleemiks keemiliste ühendite gammabutürolaktooni (GBL) ja 1,4-butaandiool (1,4-BD)  suukaudne tarbimine narkojoobe tekitamise eesmärgil. Need on ained, mis suukaudsel manustamisel muunduvad organismis psühhotroopseks aineks gammahüdroksübutüraadiks (GHB). 

 
Riigikogu pressitalitus 

 

 

 

Tagasiside