Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas oma tänasel istungil tervishoiutöötajate palganõuet ja kokkuleppe sõlmimisel tekkinud vaidlusi ning tõdes, et senised palgavõimalused ei ole tervishoiutöötajaid rahuldanud ning on viinud tervishoiutöötajad streigieelsesse seisu. Komisjon tegi sotsiaalministrile Jaak Aabile ettepaneku aidata kaasa riikliku lepitaja ja tervishoiutöötajate palgakokkuleppe saavutamisele. Omalt poolt avaldas komisjon lootust, et palgakokkulepe ka saavutatakse.

„Tervishoiutöötajate palkade tõstmine peab käima käsikäes arstiabi kättesaadavuse paranemisega, üks ei tohi tulla teise arvelt. Tervishoiu rahastamisega seonduvas on vajalik teha tõsised otsustused, täna on selge, et üksnes haigekassa rahast tervishoiule ei piisa,” rõhutas sotsiaalkomisjoni esimees Mai Treial.

Sotsiaalkomisjon tõdes, et palgakokkuleppe sõlmimiseks peetavate läbirääkimiste edukus sõltub riiklikust lepitajast.

Lepitusprotsess peaks jätkuma 11. jaanuaril. Haiglate Liidu viimased ettepanekud näevad ette 20 protsendilise palgatõusu nii 2007 kui ka 2008. aastal, need ettepanekud  on praegu sotsiaalministeeriumis ja haigekassas analüüsimisel.

Tänasel istungil andsid ülevaate tervishoiuvaldkonna rahastamisest ja tervishoiutöötajate palkadest ning personali küsimustest sotsiaalminister Jaak Aab ja Eesti Haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilov.

Haigekassa 2007. aasta eelarve projektis on eriarstiabile ette nähtud 1 miljard ja perearsti teenustele 70 miljonit krooni enam raha kui möödunud aastal. Eraldised riikliku ravikindlustuse kuludeks suurenevad 9, 786 miljardit krooni, mis on 15,44 protsenti rohkem kui 2006. aastal. Kokku on tervishoiu valdkonna kavandatavad kulutused 2007. aasta riigieelarves üle kahe miljardi krooni suuremad kui eelmisel aastal.

Täiendav informatsioon: sotsiaalkomisjoni esimees Mai Treial, 50 46 410.

 

 

Tagasiside