Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

 

Riigikogu sotsiaalkomisjon eesotsas komisjoni sotsiaaldemokraadist esimehe Heljo Pikhofiga kutsus täna Swedbanki ja SEB Panga esindajad selgitama, mil viisil pensioniraha hakkab uuest aastast jõudma nende pensionärideni, kes täna saavad pensioni posti teel (väljamaksena postkontorist või kojukandena) seoses riikliku pensionikindlustuse seadusesse kavandatavate muudatustega.

„Pensioni kojukanne peab kindlasti olema tagatud riigi kulul neile, kes tervise tõttu pensioni järele ise minna ei saa,” ütles Pikhof

SEB Panga esindaja sõnul pakub nende pank koostöös Eesti Postiga tasuta postipanga teenust, mis tähendab, et sularaha saab välja võtta ja teisi pangatehinguid sooritada ligi 400 postkontoris üle Eesti. Postkontori puudumisel vahendab sama teenust postibuss või Eesti Posti frantsiisipartner.

Pensionäride ja väiksemates maakohtades elavate inimeste teenindamiseks on Swedbankil käigus pangabuss, 2008. aasta sügisest lisandub teine. Mõlema panga esindajad väitsid, et sularaha väljavõtmine on nii postkontoris kui pangabussis inimesele tasuta ja ei too kaasa lisakulutusi kohalikele omavalitsustele. Küll aga ootavad pangatöötajad kohalike omavalitsuste esindajailt ettepanekuid ja koostööd teenuste kättesaadavamaks muutmisel. Panga esindaja sõnul sõidab pangabuss hõredama asustusega küladesse juba 5-6 inimese soovi korral.

Komisjoni istungist võtsid osa veel komisjoni liikmed Lauri Laasi, Tõnis Kõiv, Tatjana Muravjova, Mai Treial, Marika Tuus ning asendusliikmena Ivi Eenmaa.

Riigikogu pressitalitus

Lisainformatsioon: Heljo Pikhof, tel 631 6490

Tagasiside