Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon saatis täiskokku esimesele lugemisele valitsuse algatatud puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse, riikliku pensionikindlustuse seaduse ja sotsiaalhoolekande seaduse muutmise seaduse eelnõu (567 SE), millega pikendatakse puude raskusastme tuvastamise tähtaega ning rehabilitatsioonplaani kehtivuse aega. Eelnõu on täiskogus 29. septembril. Komisjon toetas eelnõu esimese lugemise lõpetamist.

Eelnõuga pikendatakse puude raskusastme määramise tähtaega seniselt kuni kolmelt aastalt kuni viie aastani. Samuti pikendatakse kuni viie aastani täisealise isiku isikliku rehabilitatsiooniplaani kehtivuse aega.

Sotsiaalkomisjon kuulas ära ka Swedbanki seeniorklientide kliendiprogrammi juhi Merike Mikku selgitused seenioridele sularaha väljavõtu tasu suurendamise kohta. Sotsiaalkomisjon tutvus samuti asjaoludega, mis seotud eile ajakirjanduses tõstatatud juhtumiga garaaži jäetud lapsest. Sel teemal jagasid komisjonile selgitusi Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti hoolekandeosakonna peaspetsialist Merle Leopard ja sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna laste õiguste ja teenuste juht Anniki Tikerpuu.

„Komisjon tegi Swedbankile ettepaneku kaaluda hinnatõusu ärajätmist neile seeniorklientidele, kellel on raha pangaautomaatidest väljavõtmisega raskusi, olgu siis tervisliku seisundi tõttu või mõnel muul põhjusel. Sotsiaalministeeriumile soovitasime välja töötada varajase eelhoiatuse süsteem, mis tagab, et laps oleks pärast sündimist pideva meditsiinilise kontrolli all, millega ennetatakse ja takistatakse lapse väärkohtlemist.“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Urmas Reinsalu.
 
Lisaks eelnevale saatis komisjon täiskokku ka tervishoiuameti, Tervisekaitseinspektsiooni ja Kemikaalide Teabekeskuse Terviseametiks ühendamisega seotud Vabariigi Valitsuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (536 SE). Eelnõu on kavas viia täiskogusse teisele lugemisel 29. septembril ja lõpphääletusele 30. septembril.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside