Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas oma tänasel istungil küsimust, kuidas tööpuuduse hüppelise kasvu tingimustes leevendada lastega perede olukorda, kus üks või mõlemad vanemad on jäänud töötuks ja muuta kehtivat toetussüsteemi nii, et abi jõuaks eelkõige kõige suurema vaesusriskiga peredele.
 
„Me asusime seisukohale, et kasvava tööpuuduse tingimustes tuleks kaaluda erinevaid alternatiive, kuidas parandada  toimetulekuraskustes perede olukorda ja teha vajalikud muudatused kehtivasse toetussüsteemi,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Urmas Reinsalu.
 
Tänasel aruelul osalesid Poliitikauuringute Keskuse Praxis töö- ja sotsiaalpoliitika analüütik Adres Võrk ja sotsiaalministeeriumi esindajad. Arutelu ajendiks oli Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni algatatud sotsiaalhoolekande seaduse § 22² täiendamise seaduse eelnõu (639 SE) ja Rahvaliidu fraktsiooni algatatud riiklike peretoetuste seaduse § 6 muutmise seaduse eelnõu (497 SE).
 
Eelnõu 639 SE on Riigikogu täiskogu päevakorras homme, 12. jaanuaril. Komisjon toetas eelnõu esimese lugemise lõpetamist. Eelnõu eesmärk on hoida riiklike peretoetuste seaduse alusel makstav lapsetoetus ja toimetulekutoetus lahus ning mitte käsitleda lapsetoetust sissetulekuna toimetulekutoetuse arvutamisel. Algataja hinnangul puudutab see eelkõige vaesemaid peresid.
 
Eelnõu 497 SE võimaldaks maksta lapsehooldustasu ka mõlema vanema või üksikvanema töötuks jäämise korral. Eelnõu läbis esimese lugemise 22. septembril 2009. Sotsiaalkomisjon pidas täna vajaklikuks teha enne selle eelnõu edasist menetlemist taustauuringuid, et määratleda täpsed sihtgrupid ja sellega kaasnevad kulutused.
 
Riigikogu pressitalitus
Ülo Mattheus, 631 6352
Tagasiside