Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Koostöö Kogu käivitas täna uue eakuse rahvakogu ning alustab ettepanekute kogumist tulevaste eakate hea tervise, eneseteostuse, kindlustatuse ja kohanemise tagamiseks.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt kutsub üles esitama oma ettepanekuid uue eakuse rahvakogule.

„Hindan väga kõrgelt Eesti Koostöö Kogu algatatud uue eakuse rahvakogu, sest tulevaste eakate vanaduspõlve paremaks korraldamiseks tuleb ühiskonnas saavutada uusi kokkuleppeid. Sotsiaalkomisjon on valmis enim toetust saanud ettepanekuid arutama. Häid ideid ei tohi kunagi karta, kartus tuleb heade mõtete puudumisest,“ ütles Kütt. „Täna saame kõik olla meie tuleviku kujundajad ja mõjutajad, kui osaleme uue eakuse rahvakogus oma ettepanekute ja mõtetega,“ märkis Kütt.

Rahvaalgatusveebis uuseakus.rahvaalgatus.ee kogutakse märtsikuu jooksul rahvalt ideid neljal teemal: kindlustatus ehk kuidas tagada elamisväärne sissetulek eakatele tulevikus; eneseteostus ehk kuidas tagada inimeste õppimine ja töötamine kõrge eani; tervis ehk kuidas vältida inimeste lahkumist tööturult terviseprobleemide tõttu; kohanemine ehk kuidas tagada pensionisüsteemi muutuste arusaadavus.

Aprillis analüüsitakse pakutud ideid ning mai esimeses pooles viiakse ekspertide ja ideede pakkujatega läbi teemaseminarid, mille käigus väljavalitud ideed pannakse rahvaalgatusveebi toetuse avaldamiseks rahvale. Iga idee, mis on saanud vähemalt 1000 toetusallkirja, edastatakse Riigikogule arutamiseks ja vastamiseks.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside