Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon on täna ja homme Ida-Virumaal, et tutvuda sotsiaal- ja tervishoiuasutuste tööga.

Sotsiaalkomisjon soovib MTÜ-lt Allium tagasisidet, mida saaks Riigikogu kui seadusandja teha narkomaanide ravi, rehabilitatsiooni ning HIVi ja narkomaania ennetustöö parendamiseks.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul registreeriti eelmisel aastal valdav osa HIVi juhtudest Ida-Virumaal ja Tallinnas. „Riigieelarvest eraldatakse järgmisel aastal täiendavalt 600 000 eurot HIVi ennetustegevuseks ja teenuste mahu suurendamiseks. Kuna enamik HIV-viiruse kandjaid on narkomaanid, siis probleem on kompleksne ja seda saab lahendada perearstide, MTÜ-de, terviseameti, haigekassa ja Tervise Arengu Instituudi koostöös,“ ütles Kokk ning lisas, et sotsiaalkomisjon soovib välja selgitada koostöö kitsaskohad ja ressursside suunamise vajaduse.

Neljapäeval, 5. mail kell 14 külastab komisjon Kiviõli tervisekeskust, kell 16 Kohtla-Nõmme lastekodu, kell 17.15 MTÜ-d Allium ning kell 18.15 Ida-Virumaa naiste tugikeskus-varjupaika.

Reedel, 6. mail kell 10 on sotsiaalkomisjon Ida-Viru keskhaiglas, et arutada haigla rahastamisega seotud küsimusi.

Väljasõiduistungil osalevad veel sotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm ning liikmed Maire Aunaste, Dmitri Dmitrijev, Liina Kersna ja Vilja Toomast.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside