Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon toetas esmaspäevasel istungil represseeritu toetuse loomist alates 2016. aastast, mille suurus on 192 eurot aastas. Seni kehtivad tervise taastamise toetus ja sõidusoodustus ühendatakse ühtseks represseeritu toetuseks ning selle taotlemiseks ei nõuta enam kuludokumentide esitamist.

„Represseeritu toetus on mõeldud inimestele, kes on kannatanud okupatsioonirežiimi all. Tervise taastamise toetuse ja sõidusoodustuse liitmisega represseeritu toetuseks kaotatakse sõidupiletite esitamisega kaasnev ebavajalik bürokraatia,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk.

Kehtiva korra kohaselt hüvitatakse represseeritule 50 protsenti tema poolt tasutud sõidupileti hinnast, kuid mitte rohkem kui 32 eurot kalendriaastas. Peale sõidusoodustuse on represseeritul ja represseerituga võrdsustatud isikul õigus tervise taastamise toetusele, mis on 160 eurot kalendriaastas ning mida makstakse välja üks kord aastas kuludokumente esitamata.

Represseeritu toetust hakkavad saama ligi 11 300 inimest.

Sotsiaalkomisjon otsustas saata okupatsioonirežiimide poolt represseeritud isiku seaduse ja ühistranspordiseaduse muutmise seaduse eelnõu (61 SE) esimesele lugemisele 23. septembril. Eelnõu tutvustas komisjonile sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna.

Fotod istungilt 

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside