Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjon täiendas valitsuse ettepanekul juba menetluses olevat meditsiiniseadme seaduse muutmise eelnõu veel nelja seaduse muutmisega, millega valitsus kaasab hädaolukorda lahendavad asutused otsuste ja toimingute tegemisel ka pärast eriolukorra lõppu.

Komisjoni esimees Tõnis Mölder ütles, et COVID-19 viiruse levik Eestis on langusfaasis ning valitsus on edastanud Riigikogule palve täiendada olulisel määral hädaolukorra seadust.

„Eesmärk on alates 18. maist minna riigis eriolukorrast üle hädaolukorrale,“ ütles Mölder. „Keskne juhtimine hädaolukorras jääb valitsusele. Eesmärk on, et hetkel kehtivad piirangud, mis aitavad meil COVID-19 viiruse leviku vastu võidelda oleks võimalik rakendada ka hädaolukorras.“

Mölder lisas, et eelnõu annab teatud õigusi Terviseametile juhul kui tegemist on nakkushaiguste epideemiaga. Ta tõi näiteks, et Terviseamet saab oma käskkirjaga tõkestada nakkusohtlike inimeste liikumist ning vajadusel sulgeda koole ning laste- ja hoolekandeasutusi.

Komisjoni aseesimees Helmen Kütt ütles, et opositsioon ei saanud seda eelnõu toetada, sest eelnevalt menetluses olnud eelnõu algne eesmärk ja sisu on täielikult muutunud ning selline menetluse käik ei vasta Riigikogu kodu- ja töökorra seadusele. „Sellest tulenevalt tegin ettepaneku, et sotsiaalkomisjon algataks ise eelnõu ja menetleks seda korrektselt,“ ütles Kütt. „Kahjuks hääletasid aga koalitsioonisaadikud selle korrektse menetluse pakkumise võimaluse lihtsalt maha.“

Kütt lisas, et eelnõusse lisati juriidilistele isikutele senisest kordades suuremad trahvid karantiininõuete rikkumisel, mille kohta komisjonile selgitusi eelnõu tutvustamisel ei jagatud.

Komisjon otsustas täiendada meditsiiniseadme seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse (165 SE) eelnõu hädaolukorra seaduse, nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse, tervishoiuteenuste korraldamise seaduse ning ravikindlustuse seaduse muutmise seaduse regulatsiooniga.

Komisjon otsustas saata eelnõu täiskogu menetlusse 6. mail ettepanekuga esimene lugemine lõpetada.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

 

Tagasiside