Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjoni tänasel istungil andsid sotsiaalminister Tanel Kiik ja Ravimiameti esindajad ülevaate apteegituru hetkeseisust.

Sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder ütles pärast kohtumist, et turuosalistele on vaja parlamendipoolset selgust, et nad saaksid oma tegevuse vajadusel seadusega vastavusse viia. Jätkuvalt on tema sõnul suureks probleemiks, et Eestis on 308 apteeki, mis ei vasta nõuetele ja 35 asulas ei ole pärast aprilli apteegiteenus tagatud. „Tegemist on suure probleemiga, millele lahendamise nimel peaks Sotsiaalministeerium edasi pingutama. Meie kõigi soov on see, et ravimite teenuse kättesaadavus Eestis ei halveneks,“ rääkis Mölder.

Komisjoni aseesimees Helmen Kütt märkis, et on rahul tänase aruteluga ja tänulik neile sotsiaalkomisjoni liikmetele, kes toetasid tema ettepanekut tänast päevakorda täiendada, sest pea kahetunnine arutelu tõi vastused paljudele küsimustele. „Apteeke ei saa võrrelda kingapoe või toidukauplusega. Ravimid on elutähtis teenus ja täna saadud ülevaate järgselt kinnitasid nii sotsiaalminister Tanel Kiik kui ka Ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepp, et ka 1. aprilli järgselt on ravimite kättesaadavus tagatud. Kindlasti andis tänane arutelu ka paremad teadmiseks neljapäevaseks aruteluks,“ ütles Kütt.

Apteekide teemaline arutelu jätkub sotsiaalkomisjonis neljapäeval kell 11, mil tutvutakse kolme erineva ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõuga (127 SE, 139 SE ja 141 SE).

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside