Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon tutvus tänasel istungil Riigikontrolli auditiga, mis analüüsis Haigekassa kontrollitegevust tervishoiuteenuse rahastamise üle.

Sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder sõnas, et Riigikontrolli auditi kohaselt ei suuda Haigekassa oma kontrollidega tuvastada ega ka ennetada ravikindlustusraha väärkasutusi. Samuti ei ole Haigekassa alati teinud trahvi pettuselt tabatud tervishoiuteenuse osutajaile. „Viidatud probleemid ei tee Haigekassale au ja kõige kurvem on see, et keegi tegelikult ei tea pettuste tegelikku hulka ja mahtu. Igal juhul peab Haigekassa Riigikontrolli esitatud soovitusi väga tõsiselt võtma. Näiteks tuleb pettuste vältimiseks luua patsientidele paremad võimalused tagasisideks, kus nad saaksid kinnitada, kas kõik arvel olevad teenused ka tegelikult olemas olid. Samuti tuleks pettuste sanktsioonina suuremat leppetrahvi teha, isegi kui see võib ajutiselt ohtu seada tervishoiuteenuse osutamise. Haigekassa oli etteheidetega nõus ja nad lubasid olukorda viivitamatult parandama hakata,“ rääkis Mölder.

Sotsiaalkomisjoni liige Hele Everaus lisas, et inimeste raviks ette nähtud raha  kuritarvitamine on väga alatu. „Samuti ei tahaks leppida, et Haigekassa kohtleb avastatud pettureid siidikinnastes. Tervishoius on selletagi nii palju murekohti ja igasugune raviraha kuritarvitamine ei ole tolereeritav,“ ütles Everaus.

Istungil osalesid Eesti Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane, riigikontrolör Janar Holm, Terviseameti peadirektor Merike Jürilo ning Laine Mokrik Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskusest.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside