Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjon otsustas tänasel istungil saata kolm erinevat ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõud täiskogusse esimesele lugemisele. Eelnõud 127 SE ja 141 SE on esimesel lugemisel 26. veebruaril ja eelnõu 139 SE 25. veebruaril.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Tõnis Mölderi sõnul otsustati kõik kolm eelnõud täiskogu ette saata, kuid komisjon ei kujundanud seekord arvamust, kas esimene lugemine lõpetada, vaid jättis eelnõude saatuse üle otsuse langetamise täiskogule. Ta lisas, et Riigikogu kodukorra kohaselt lõpetatakse eelnõu esimene lugemine ilma hääletamiseta juhul kui ükski fraktsioon läbirääkimistel ei tee eelnõu tagasilükkamise ettepanekut. „Kuna küsimus on nii laiapõhjaline ja suurt mõju avaldav, siis oleks õiglane, kui seisukohta ei kujundataks vaid sotsiaalkomisjoni liikmetest saadikute arvamuse järgi, vaid see sünniks võimalikult suure hulga saadikute otsusena,“ ütles Mölder.

Sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt märkis, et tema praktikas Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme ja juhina on selline juhus esmakordne, kus komisjon ei kujunda oma seisukohta ja saadab seaduse eelnõud täiskogule otsustamiseks. „Eelnõude saatus täiskogu ees on aimatav. Küllap otsustatakse sotsiaaldemokraatide eelnõude lugemine katkestada ja edasi minna EKRE eelnõuga, kuhu siis on võimalik muudatusettepanekuid esitada,“ sõnas Kütt.

Ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu 127 SE soovitakse võimaldada haiglaapteekidel ravimeid ise maale tuua, eelnõu 139 SE keskseks eesmärgiks on muuta ravimiseaduse sätteid selliselt, et ravimiseaduse regulatsioon ei piiraks apteegipidaja omandit ning eelnõu 141 SE fookuses on see, et proviisoromandi nõue loetaks täidetuks ka juhul, kui apteegiettevõtte valitsevaks omanikuks on mitu proviisorit ühiselt.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside