Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon toetas neljapäevasel istungil peretoetuste tõstmist ning otsustas vastava seaduseelnõu saata Riigikogu täiskokku esimesele lugemisele 3. juunil.

Lapsetoetust pere esimese ja teise lapse kohta on kavas tõsta 60 euroni kuus. Eelnõu kohaselt on alates 2016. aastast lapsetoetuse suurus 50 eurot, alates 2018. aastast 55 eurot ning alates 2019. aastast tõuseb see 60 euroni. Lapsetoetuse suurus alates kolmandast lapsest peres ei muutu ning seda makstakse endiselt 100 eurot lapse kohta.

Samas kolme- ja enamalapselistele peredele luuakse uus peretoetus – lasterikka pere toetus. Kolme kuni kuut last kasvatavale perele on see 200 eurot, seitset ja enamat last kasvatavale perele 370 eurot. Senine seitsme ja enamalapselise pere vanema toetus eraldi liigina kaotatakse.

„Seaduse eesmärk on vähendada laste vaesust ja toetada peresid. Lasterikkad pered alates kolmandast lapsest on ühiskonnale olulised ning parema toetussüsteemiga riik julgustab peresid kolmandat ja enamat last saama,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk.

„On heameel, et peredel tekib kindlustunne läbi selle eelnõu. Riik toetab rohkem laste kasvatamist ja ka lasterikka pere toimetulek paraneb läbi uue lasterikka pere toetuse,“ ütles sotsiaalkomisjoni eelnõu ettekandja Helmen Kütt.

Valitsuse algatatud riiklike peretoetuste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (38 SE) tutvustas sotsiaalkomisjonile sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna.

Fotod istungilt

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside