Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas tänasel istungil perehüvitiste seaduse uusi muudatusi, mille eesmärk on suurendada vanemate töö- ja pereelu ühitamise võimalusi. Selleks luuakse eelnõu järgi vanemapuhkuste ja -hüvitiste süsteemi enam valikuvõimalusi ning soodustatakse hoolduskoormuse jagamist vanemate vahel.

Sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt ütles, et kuna tegu on järgmise sammuga ja suure muutusega perehüvitiste süsteemis, siis otsustas komisjon arutamiseks ning muudatusettepanekute esitamiseks anda nii Riigikogu liikmetele, fraktsioonidele kui ka sihtgruppidele küllaldaselt aega. Nii on kõigil arvamuse avaldamiseks aega kuni 1. augustini.

Komisjoni liige Maris Lauri rõhutas, et lapsepuhkuse süsteemi muutmisega ei tohi ebavõrdsesse olukorda seada neid lapsi, kellel on vaid üks vanem. „Praeguse eelnõu versiooniga aga just nii on,“ lisas Lauri.

Eelnõuga viiakse ellu vanemapuhkuste ja -hüvitiste süsteemi teise etapi muudatused. Rasedus- ja sünnituspuhkus liidetakse vanemapuhkuste süsteemi, luuakse võimalus võtta vanemahüvitist välja päeva kaupa kuni lapse 3-aastaseks saamiseni ning võimalus olla vanematel vanemapuhkusel kahe kuu ulatuses koos. Lapsepuhkust on eelnõu järgi mõlemale vanemale ette nähtud 10 tööpäeva iga lapse eest kuni lapse 9-aastaseks saamiseni.

Komisjonile tutvustas eelnõu sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. Istungist võtsid osa ka Sotsiaalministeeriumi perepoliitika juht Pirjo Turk ja õigusnõunik Jaanus Põldmaa.

Komisjon otsustas saata valitsuse algatatud perehüvitiste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (652 SE) Riigikogu täiskogu istungile esimesele lugemisele 13. juunil.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside