Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas oma tänasel istungil MMSi nime all turustatava mürgise kloordioksiidi levitamise ja propageerimise ärahoidmiseks ettevõetavaid samme.

Arutelu käigus toonitati, et vaja on teha rohkem teavitustööd. Samuti on oluline, et inimesed märkaksid tervisele ohtlike mürgiste ainete kasutamist ja annaksid sellest ametkondadele teada, näiteks terviseameti mürgituseinfoliinil 16662.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul on MMS tänase info põhjal inimeste tervisele ohtlik ja seda toodet ei tohiks ravimina kasutada, müüa ega reklaamida. „MMS ei ole ravim, see ei ole ravimiametis registreeritud. Politsei uurib hetkel MMSi koostist ja ekspertiisi valmimisel saab teha järeldusi,“ ütles Kokk.

Istungil osalenud sotsiaalministeeriumi, terviseameti, tarbijakaitseameti ja politseiameti esindajad pidasid eriti ohtlikuks, kui lastele manustatakse aineid, millest tekib mürgitus või tervisekahjustus. Rõhutati, et teise inimese tervise kahjustamine on karistatav. Politsei esindaja sõnul on juhtumi osas alustatud väärteomenetlus ebaseadusliku majandustegevuse uurimiseks. Samuti uuritakse seaduse muutmise vajadust.

Ravimiametile teadaoleva info põhjal müüakse MMSi nime all naatriumkloriti ja sidrunhappe vesilahuseid. Nende omavahelisel segamisel toimub keemiline reaktsioon, mille tulemusel tekib ühe ainena kloordioksiid. Kloordioksiid on biotsiidina käsitletav aine, millel on mikroobe hävitav toime. Seda kasutatakse valgendajana, kõvade pindade desinfitseerimiseks ja vee puhastamiseks tingimustes, kus on probleeme puhta joogivee kättesaadavusega.

Fotod istungilt 

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside