Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon nõustus osaliselt Eesti Ametiühingute Keskliidu kollektiivse pöördumisega esimeste haiguspäevade hüvitise taastamise kohta.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Aivar Koka hinnangul on haiguspäevade hüvitamist vaja muuta paindlikumaks. „Sotsiaalkomisjon on koostöös ametiühingute keskliiduga jõudnud järeldusele, et esimene haiguspäev võiks jääda töövõtja vastutusele. Analüüsida tuleks haiguspäevade hüvitamist alates teisest või kolmandast päevast ning kaaluda osaajaga töötamise võimaldamist teatud haiguste puhul,“ ütles Kokk.

„Analüüsi tulemustest sõltub, kuidas on võimalik kulusid ümber jaotada nii, et tööandjatele ei tuleks koormust juurde ja haigekassa eelarvele ei oleks negatiivset mõju,“ lisas Kokk.

Sotsiaalkomisjon tegi tervise- ja tööministrile ülesandeks analüüsida pöördumises tehtud haiguspäevade hüvitamise ettepanekuid koosmõjus Praxise ja Centari uuringute tulemustega. Samuti tegi sotsiaalkomisjon ministrile ettepaneku kaaluda ajutise töövõimetuse hüvitamise süsteemi muutmist paindlikumaks, arutada ettepanekud läbi kõigi osapooltega ning esitada tulemused sotsiaalkomisjonile 2016. aasta 1. septembriks.

Sotsiaalkomisjon on arutanud kollektiivset pöördumist mitmel istungil koos sotsiaalministeeriumi, haigekassa, ametiühingute keskliidu, tööandjate keskliidu ja Praxise esindajatega.

Istungi fotod 

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
kati.varblane@riigikogu.ee
Päringud: press@riigikogu.ee

 

Tagasiside