Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon kuulab tänasel istungil huvigruppide arvamusi seoses kinnise lasteasutuse teenusega, mis võimaldab lapse vabadust piirata juhtumitel, kui see on lapse abistamiseks vajalik.

Komisjoni esimehe Helmen Küti sõnul on sotsiaalkomisjoni poole pöördunud huvigrupid, kellel on seaduseelnõus planeeritava osas küsimusi, kõhklusi ja muret just teenuse piisava rahastamise osas. „Kuulame ära huvigruppide küsimused ja sotsiaalministeeriumi selgitused,“ ütles Kütt. „Kuigi see teema puudutab vähest hulka lapsi ja noori, on väga oluline, et teenust pakuksid kompetentsed meeskonnad ning teenuse maht suureneks, mitte ei väheneks.“

Kütt ütles, et Sotsiaalkindlustusamet peab uue regulatsiooni kehtima hakkamisel teenuse hankima ja tagama läbi hankemenetluse. Kinnise lasteasutuse teenuse regulatsioon puudutab täna nelja asutust, mis Eestis sellist teenust pakuvad.

Kell 11.30 algavale istungile on kutsutud Sotsiaalministeeriumi, Sotsiaalkindlustusameti, Linnade Liidu, Tervise Arengu Instituudi, Lastekaitse Liidu, Viljandi linna- ja maavalitsuse esindajad ning tänased selle teenuse pakkujad, kes oma pöördumised ka komisjonile saatsid. Istungil osalevad veel Eesti Linnade Liidu, Jõhvi Noorukite Ravi- ja rehabilitatsioonikeskuse, Tallinna Laste Turvakeskuse ning Corrigo OÜ esindajad.

Kuulamised aitavad komisjonil teiseks lugemiseks ette valmistada sotsiaalhoolekande seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (360 SE), millega kohalikud omavalitsused saavad õiguse taotleda kohtult lapse suunamist kinnisesse lasteasutusse, kui teda ei ole võimalik ühelgi muul moel aidata ning tema käitumine on ohtlik. Kui õigusrikkumise taga on lapse enda abivajadus, saab ta edaspidi abi lastekaitsesüsteemist.

Epp-Mare Kukemelk
kommunikatsioonijuht
Riigikogu Kantselei

tel +372 631 6356
mob +372 515 3903
Lossi plats 1a, 15165 Tallinn
www.riigikogu.ee

Tagasiside