Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon keskendub tänasel avalikul istungil Riigisekretäri komisjoni aruandele Terviseameti ravimite külmlao rikke põhjustanud asjaolude väljaselgitamise kohta.

Sotsiaalkomisjoni esimees Siret Kotka nentis, et ravimite ja vaktsiinide eesmärk on rahva tervist hoida ja parandada, mistõttu on nende riknemine eriti nukker. Ta toonitas, et on äärmiselt oluline, et ravimite riknemine ei seaks ohtu kellegi elu ega tervist.

„Kahtlemata tuleb ravimite külmlao vead võimalikult kiiresti kõrvaldada ning seejuures tagada ravimitele ja vaktsiinidele remondi ajaks turvaline hoiustamiskoht,“ sõnas Kotka. „Soovime komisjonis saada ülevaate leitud vigadest, aga ka infot selle kohta, kuidas on plaanis vead kõrvaldada ja probleemide likvideerimise ajal ravimite säilimine tagada.“

Sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt ütles, et aruande läbi lugenuna on tal hulk küsimusi, millele loodetavasti annavad komisjoni istungil vastused nii Terviseameti peadirektor kui ka teised asjaosalised. „Kindlasti ei ole normaalne, et ligi kolme miljoni euro ulatuses tekitatud kahju osas laiutavad kõik osapooled vaid käsi ja tõdevad, et süüdi pole keegi ning keegi ka ei vastuta tekkinud olukorra eest,“ rõhutas Kütt.

Istungile on kutsutud tervise- ja tööminister Tanel Kiik, Terviseameti peadirektor Üllar Lanno, riigisekretär Taimar Peterkop ja Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi juhatuse esimees Kati Kusmin.

Kell 15 algavat avalikku istungit on võimalik jälgida veebiülekandes.

Istungi videosalvestist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside