Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon jätkab tänase istungi avalikus osas koos ekspertidega eelmisel nädalal arutlusel olnud COVID-19 vastase immuniseerimiskava täitmisega seonduvate küsimuste arutamist. Istung tõlgitakse ka viipekeelde.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Tõnis Mölderi sõnul tõi eelmine nädal uudise, et ravimitootjad plaanivad vaktsiinitarneid ajutiselt kahandada. „Soovime teada saada, kuivõrd see mõjutab Eesti esialgset vaktsineerimiskava ja milliste võimalike probleemide ennetamisega meil seetõttu tegeleda tuleks. Samuti kuulame tänasel jätkuarutelul eri ära huvigrupid, kelle ettekanneteni me eelmisel nädalal ajanappusel paraku ei jõudnud,“ rääkis Mölder.

Sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt lisas, et ravimitootjate teated tarnete vähendamisest tulevad kõige ebasobivamal ajal ning riigil tuleb teha kõik mis võimalik, et vältida võimalikke fataalseid tagajärgi. „Isegi kui meile lubatakse hiljem suuremaid koguseid, võib paljude inimeste jaoks see liiga hilja olla. Eriti suur vajadus vaktsineerimiseks on eakatekodudes töötavatel ja elavatel inimestel, sest selge on see, et eakatel on haiguse kulg raskem ja nende sattumine ka haiglaravile tõenäolisem,“ ütles Kütt.

Istungile on kutsutud Sotsiaalministeeriumi, Terviseameti, Eesti Perearstide Seltsi, Eesti Õdede Liidu, Eesti Haiglate Liidu, Ravimiameti, Eesti Arstide Liidu, Eesti Haigekassa, Eesti Puuetega Inimeste Koja, Eesti Sotsiaalasutuste Juhtide Nõukoja, Eesti Linnade ja Valdade Liidu, Eesti Apteekrite Liidu, Eesti Hambaarstide Liidu ja Eesti Patsientide Liidu esindajad.

Sotsiaalkomisjoni istung avalik osa algab kell 14 ja seda saab jälgida veebist.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside