Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon jätkab avalikke videoistungeid valitsust koroonakriisi asjus nõustavate teadusnõukogu liikmete professor Krista Fischeri ja professor Irja Lutsariga, kes annavad täna komisjonile ülevaate viiruse leviku prognoosidest.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Tõnis Mölderi sõnul on Eestis haiguse kõrgperiood seljatatud ning vaja on hakata koostama väljumisstrateegiat. „See strateegia peab olema konkreetne ja mõõdetav, andmaks võimaluse hinnata ohte ning tagasilööke. Kindlasti on siin oluline roll teadlastel ja ekspertidel, kes oskavad erinevaid leevendusmeetmeid hinnata ning arvestada väljumisstrateegia puhul maailma parimaid praktikaid,“ rääkis Mölder.

Sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt märkis, et kahe nädala eest toimunud esimene avalik istung kinnitas, et inimestele tähtsaid teemasid tasub ja peabki avalikult arutama. „Oleme tänulikud, et professorid Fischer ja Lutsar on oma suurele töömahule vaatamata leidnud mahti sotsiaalkomisjoni istungil osalemiseks ja me oleme kindlad, et kohtumisest kujuneb sama konstruktiivne arutelu nagu eelmisel korral,“ ütles Kütt.

Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer ning Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi professor Irja Lutsar kuuluvad valitsust koroonaviiruse asjus nõustavasse COVID-19 tõrje teadusnõukotta.

Kohtumisel osaleb ka Keemilise ja bioloogilise füüsika instituudi asedirektor Mario Kadastik.

Avalik istung algab kell 14 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist istungist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside