Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon otsustas tänasel istungil jätkata aprillis kahe kollektiivse pöördumise arutelu kanepi raviotstarbelise kasutamise ja kanepituru reguleerimise küsimuses.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Helmen Küti sõnul otsustas komisjon kaasata järgnevatesse aruteludesse rohkem eksperte. „Sotsiaalkomisjonil on kavas aprillis arutada meedikute ja erinevate erialade spetsialistidega kannabinoidide kasutamist meditsiinilisel näidustusel,“ ütles Kütt.

„Küsime kanepituru reguleerimise küsimuses põhiseaduskomisjoni seisukohta, kuna see väljub sotsiaalkomisjoni pädevusest. Sotsiaalkomisjonil on aga tunnetus, et tervise seisukohalt ei ole põhjendatud kanepituru regulatsiooni muuta,“ märkis Kütt ning lisas, et kollektiivsed pöördumised saavad vastuse hiljemalt mais.

Kollektiivses pöördumises „Kanepituru parema reguleerimise ettepanekud Riigikogule“ tehakse ettepanekud kanepi tootmise korraldamiseks ja selle eksportimiseks.

Erakonna Eestimaa Rohelised kollektiivse pöördumisega „Ravikanep tuleb patsientidele reaalselt kättesaadavaks teha“ soovitakse eelkõige kanepi laiemat kasutamist ravi otstarbel.

Sotsiaalkomisjoni liikme Maris Lauri hinnangul vajab komisjon lisainfot kanepi meditsiinilise kasutamise kohta. „Ma ei toeta kanepi seadustamist meelelahutuslikul otstarbel. Samas soovin tervise- ja tööministrilt küsida tema seisukohta võimalike muudatuste kohta kanepi kasutamisel meditsiinilisel otstarbel,“ ütles Lauri.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside