Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutab esmaspäeval, 25. jaanuaril 11 üldhaigla juhi pöördumist ravi rahastamise kohta üldhaiglates 2016. aastal. Haiglajuhid ei nõustu haigekassa lepingumahtude pakkumustega ning on teinud pöördumises oma ettepanekud kvaliteetse ravi tagamiseks maapiirkondades.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Aivar Koka hinnangul on uute haigekassa pakkumuste korral üldhaiglad sunnitud vähendama eriarstiabi. Samuti ei võimalda vähendatud ravijuhtude keskmised maksumused tagada üleriigilise kollektiivlepinguga kokkulepitud arstide ja õdede palgatõusu, selgitas Kokk.

„Oluline on tagada arstiabi ühtlane kättesaadavus üle Eesti. Haigekassa poolt pakutav ravimaht aga halvendab oluliselt eriarstiabi regionaalset kättesaadavust, vähendab ravijuhtumite keskmist maksumust ja suunab statsionaarse ravi tegevusi päevaravisse ilma igasuguse analüüsita. Sotsiaalkomisjon soovib teada, miks sellised lepingud on haiglatele välja saadetud ja kuidas need mõjutavad üle-eestilist ravi kättesaadavust,“ ütles Kokk.

Haigekassa info põhjal on eriarstiabi rahastamine võrreldes möödunud aastaga kasvanud 28 miljoni euro võrra (5%), moodustades tänavu 577 miljonit eurot. Kasv tuleneb tervishoiutöötajate palgatõusust, uute teenuste lisandumisest, tervishoiuteenuste loetelu kaasajastamisest ja tervishoiuteenuste kättesaadavuse tagamisega seotud tegevustest. Eelarve esialgse versiooniga võrreldes lisati eriarstiabisse täiendavalt 5 miljonit eurot, mille tulemusena on võimalik säilitada ambulatoorse eriarstiabi maht möödunud aastaga samal tasemel.

Olukorra selgitamiseks on sotsiaalkomisjoni istungile kutsutud tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross ning Riigikogule pöördumise teinud üldhaiglate esindajad.

Arutelu algab kell 11.30 ruumis L333 ja sotsiaalkomisjoni istung kestab kuni kella 13-ni.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside