Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon koguneb esmaspäeval erakorralisele istungile seoses valitsuse otsusega lõpetada Tallinna Haigla ja meditsiinikopterite projekti rahastamine.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Siret Kotka sõnul on tegu oluliste projektidega, mille rahastamise lõpetamine tuli Riigikogu liikmetele ootamatult. „Soovime saada selgitusi valitsuse otsuse ajenditest, aga kuulata ka linna- ja haiglajuhtide ülevaadet sellest, mida ettevalmistamisel olnud projektide rahastamise järsk lõpetamine endaga kaasa toob,“ ütles ta.

Komisjoni videoistungile on kutsutud sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo tervise- ja tööministri ülesannetes, Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Arkadi Popov, Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Tarmo Bakler, Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, riigikontrolör Janar Holm ja Riigikontrolli auditiosakonna peakontrolör Ines Metsalu-Nurminen.

Kui komisjon teeb esmaspäeval kell 11 algava videoistungi alguses otsuse kuulutada istungi avalikuks, saavad kõik soovijad jälgida seda veebiülekandes. Komisjoni istungi saab kuulutada avalikuks, kui selle poolt hääletab üle poole komisjoni koosseisust.

Valitsus otsustas neljapäeval Eesti taaste- ja vastupidavuskavast kasvanud rahalistele ja ajalistele riskidele viidates välja jätta kolm projekti, nende seas Tallinna Haigla rajamise 280 miljoni ning politsei- ja piirivalveametile mitmeotstarbelise meditsiinikopteri võimekuse loomise 46,3 miljoni euro ulatuses.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
tel 631 6356, 520 0323
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside