Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjon otsustas täna kell 11 alanud erakorralise istungi alguses, et Tallinna Haigla ja meditsiinikopterite rahastamise lõpetamise arutelu peetakse avalikult.

Kõik soovijad saavad istungit jälgida veebiülekandes.

Sotsiaalkomisjoni esimees Siret Kotka sõnas reedel, et on tegu oluliste projektidega, mille rahastamise lõpetamine tuli Riigikogu liikmetele ootamatult. „Soovime saada selgitusi valitsuse otsuse ajenditest, aga kuulata ka linna- ja haiglajuhtide ülevaadet sellest, mida ettevalmistamisel olnud projektide rahastamise järsk lõpetamine endaga kaasa toob,“ ütles ta.

Komisjoni videoistungile on kutsutud sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo tervise- ja tööministri ülesannetes, Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Arkadi Popov, Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Tarmo Bakler, Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, riigikontrolör Janar Holm ja Riigikontrolli auditiosakonna peakontrolör Ines Metsalu-Nurminen.

Valitsus otsustas neljapäeval Eesti taaste- ja vastupidavuskavast kasvanud rahalistele ja ajalistele riskidele viidates välja jätta mitu projekti, nende seas Tallinna Haigla rajamise 280 miljoni ning politsei- ja piirivalveametile mitmeotstarbelise meditsiinikopteri võimekuse loomise 46,3 miljoni euro ulatuses.

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
tel 631 6353, 5558 3993
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside