Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjon koguneb täna kell 11 Riigikogu konverentsisaali istungile, et kuulata huvigruppide ettepanekuid lapsevanemate töö- ja pereelu paremaks ühitamiseks.

„Enne eelnõu teisele lugemisele saatmist kohtuvad komisjoni liikmed arvamust avaldanud huvigruppidega, et kuulata ära nende ettepanekud, kuidas hoolduskoormust vanemate vahel paremini jagada,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt. „Eelnõu eesmärk on väärtustada perekonna ühist aega ja pakkuda rohkem võimalusi koos kasvamiseks.“

„Palju räägitakse paindlikust tulevikutööst, mis pole aja ja koha suhtes enam niivõrd jäik. Muutustega tuleb kohanduda ka peredel, seetõttu on töötavatel vanematel vaja paindlikumaid võimalusi pereelu korraldamiseks,“ sõnas sotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm.

Perehüvitiste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõuga (652 SE) viiakse ellu vanemapuhkuste ja -hüvitiste süsteemi teise etapi muudatused. Rasedus- ja sünnituspuhkus liidetakse vanemapuhkuste süsteemi, luuakse võimalus võtta vanemahüvitist välja päeva kaupa kuni lapse 3-aastaseks saamiseni ning võimalus olla vanematel vanemapuhkusel kahe kuu ulatuses koos. Lapsepuhkust on eelnõu järgi mõlemale vanemale ette nähtud 10 tööpäeva iga lapse eest kuni lapse 9-aastaseks saamiseni.

Perehüvitiste seaduse eelnõu kohta saatsid arvamuse MTÜ Lapsele Vanemad, MTÜ Lastekaitse Liit, Kaubandus-Tööstuskoda, haigekassa, töötukassa ja Puuetega Inimeste Koda. Muudatusettepanekud esitasid Reformierakonna fraktsioon ja Riigikogu liige Tiina Kangro. Lisaks huvigruppide esindajatele osaleb istungil sotsiaalkaitseminister Kaia Iva.

Sotsiaalkomisjoni istungi päevakorras on täna veel narkootiliste ja psühhotroopsete ainete ning nende lähteainete seaduse muutmise seaduse eelnõu (640 SE) ettevalmistamine esimeseks lugemiseks ning perekonnast eraldatud lapse elu korraldamine.

Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside