Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutab teisipäeval kell 14 algaval avalikul istungil ekspertidega HIV-i ennetuse olukorda Eestis.

„Maailma Terviseorganisatsiooni kriteeriumite põhjal on Eestis jätkuvalt HIV epideemia. Hinnanguliselt võib olla nakatunud juba iga sajas 15- kuni 49-aastane elanik,“ ütles sotsiaalkomisjoni liige ja HIV-ennetuse toetusrühma esimees Vilja Savisaar-Toomast.

„HIV-i edukaks ennetamiseks on hädavajalik, et me teadustaksime seda probleemi ühiskonnas. HIV-i epideemia riskigrupp on täna palju laiem kui näiteks 10 aastat tagasi ning paljud haiguse edasikandjad ei pruugi ise teadagi, et nad on nakatunud,“ ütles Savisaar-Toomast ning lisas, et Riigikogu tasandil on vaja teemat avalikult arutada ning anda oma panus uue riikliku strateegia väljatöötamisse.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul on HIV-i ennetustegevusega Eestis aktiivselt tegeletud viimased 15 aastat. „Eesti noored on väga hästi kursis sellega, kuidas HIV-nakkus levib ning vanusega teadmiste tase suureneb, aga HIV-nakkuse ennetustööga seotult tuleb rohkem tähelepanu pöörata sõltuvusainete tarvitamise teemal,“ ütles Kokk.

Avalikul istungil teevad ettekanded Eesti infektsioonhaiguste seltsi, Tervise Arengu Instituudi, Eesti HIV-positiivsete võrgustiku ja Eesti arstiteadusüliõpilaste seltsi esindajad.

Istungile on kutsutud veel sotsiaalministeeriumi, siseministeeriumi, justiitsministeeriumi, seksuaaltervise liidu, ravimitootjate liidu, Tallinna linnavalitsuse, Narva linnavalitsuse, Ida-Viru maavalitsuse, Lääne-Tallinna keskhaigla, Ida-Viru keskhaigla, Narva haigla, MTÜ Corrigo ja MTÜ Alliumi esindajad.

Avalikku istungit Riigikogu konverentsisaalist saab jälgida veebilehel

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside