Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon koguneb täna ja homme erakorralistele videoistungitele, et arutada seadusemuudatusi, millega Vabariigi Valitsus säilitab teatud juhtimishoovad hädaolukorra lahendamist juhtiva asutuse üle.

Hädaolukorra seaduse, nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse, tervishoiuteenuste korraldamise seaduse ning ravikindlustuse seaduse muudatused annavad Vabariigi Valitsusele võimaluse ka hädaolukorra ajal anda korraldusi seda lahendavale ametile kiireteks sammudeks. See aitab hädaolukorra lahendamisel tagada operatiivsuse, ühtsuse ja koordineerituse. Juhtiv asutus saaks näiteks õiguse kehtestada karantiini, sulgeda asutusi ja ettevõtteid, keelata avalike koosolekute pidamise ja avalike ürituste korraldamise ning rakendada muid vajalikke meetmeid.

Õigusi laiendatakse juhul, kui tegemist on hädaolukorraga, millel on oluline ühiskondlik või majanduslik mõju või kui selle mõju ulatub rohkem kui ühe kohaliku omavalitsuse üksuse territooriumile.

Tänane erakorraline videoistung algab kell 18 ja sellele on kutsutud sotsiaalminister Tanel Kiik, riigisekretär Taimar Peterkop ja Justiitsministeeriumi esindaja.

Lisainfo:
Sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder, 5451 4261

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside