Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni tänasel avalikul istungil on fookuses COVID-19 vaktsineerimise plaani täitmine Eestis. Istung tõlgitakse ka viipekeelde.

Sotsiaalkomisjoni esimees Siret Kotka märkis, et viirusega võitlemise üheks ootamatuks murekohaks on osutunud inimesed, kes kõhklevad, kas lasta end immuniseerida või on sellest sootuks loobunud. „Nagu me teame, on meil käsil eesliinitöötajate vaktsineerimine, kellele on lisandunud õpetajate ja eakate vaktsineerimine. Ent kui me kuuleme, et inimesed on ärevil, kuna ei ole kindlad vaktsiini kõrvaltoimete puudumises ja ei lase end seetõttu vaktsineerida, siis oleme keerulises olukorras. Kindlasti tuleb meil sel juhul senisest enam suunata jõudu teavitamisele, et kartusi vähendada. Seetõttu võtame avalikul istungil selle küsimuse kindlasti ühe teemana päevakorda,“ rääkis Kotka.

Sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt sõnas, et eelmisel komisjoni avalikul istungil kõne all olnud raskused vaktsiinitarnetes on tänaseks osaliselt lahenemas ja nüüd tuleb kogu jõud suunata sellele, et vaktsiin kiiresti võimalikult paljudeni jõuaks. „Kui aga vaktsiin seisab ootel, sest vaktsineeritavate nimekirjad ei ole valmis, siis ei ole asjad endiselt kõige paremas korras. Jätkuvalt on oluline rõhutada, et me peame nii kodus kui hooldekodus elavate eakate vaktsineerimiseks senisest kiiremaid samme astuma, kuna nende tervislikust seisundist tulenevalt võib ka haiglaravi vajadus olla suurem ja paranemine raskem,“ lisas Kütt.

Istungile on kutsutud Sotsiaalministeeriumi, Terviseameti, Eesti Perearstide Seltsi, Eesti Õdede Liidu, Eesti Haiglate Liidu, Eesti Patsientide Liidu, Ravimiameti, Eesti Arstide Liidu, Eesti Haigekassa, Eesti Puuetega Inimeste Koja, Eesti Sotsiaalasutuste Juhtide Nõukoja, Eesti Apteekrite Liidu, Proviisorite Koja, Eesti Proviisorapteekide Liidu ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu esindajad.

Sotsiaalkomisjoni avalik istung algab kell 14 ja seda saab jälgida veebist.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside