Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon peab täna koos huvigruppidega avaliku istungi Valga haigla sünnitusosakonna sulgemise teemal. Arutelu on ajendatud enam kui 1400 allkirjaga kollektiivsest pöördumisest osakonna sulgemise vastu.

Sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt ütles, et istungile on kokku kutsutud kõik osapooled, sest kogukonnal ja avalikkusel on selle teemaga seoses olnud põhjendatud küsimusi rohkem kui vastuseid. „See on kaasa toonud hirmu, et riik on oma kaugemates piirkondades elavad inimesed hüljanud,“ lausus Kütt. Ta lisas, et vaja on kindlust, et see nii ei ole.

„Kahjuks on tekkinud olukord veelkordne näide, et tervishoiu korraldust puudutavad otsused peavad olema põhjendatud ja inimestele selgitatud. Samuti peavad need olema läbi viidud põhimõttel mõeldud – tehtud, mitte tehtud – mõeldud,“ toonitas Kütt.

Kollektiivse pöördumise esitanute sõnul ei toeta Valga haigla sünnitusosakonna sulgemine Valga valla ega Eesti arengut. Nende hinnangul poleks osakonna sulgemisel tagatud piisav abi kiireloomuliste sünnituste korral, kuivõrd teised sünnitusosakonnad on liialt kaugel.

Istungile on kutsutud pöördumise esitanute, Sotsiaalministeeriumi, Valga haigla, Eesti Lastearstide Seltsi, Eesti Naistearstide Seltsi ja Eesti Haigekassa esindajad.

Avalik istung algab Riigikogu konverentsisaalis kell 14 ja otseülekannet sellest saab jälgida Riigikogu kodulehel.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside