Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon algatas tänasel istungil tervishoiuteenuste korraldamise seaduse ja ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis annab õiguse vahetada digiretsepte ja haiguslugusid Euroopa Liidu liikmesriikidega.

Sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt ütles, et tegu on andmevahetusplatvormiga, mis vahendab andmeid tervise infosüsteemist ja retseptikeskusest välisriiki ning välisriigist Eesti tervishoiuteenuse osutajale ja apteegile. „Oleme Eestis harjunud, et digiretsept toimib suurepäraselt. Oleks väga hea, kui see oleks nii ka teistes riikides,“ lausus Kütt.

Komisjoni aseesimees Monika Haukanõmm osutas, et kui välisriigis viibiva eestimaalase raviandmeid ja digiretsepte saab elektrooniliselt edastada ja need tõlgitakse ka vastava riigi, näiteks portugali keelde, siis saavad Portugalis viibivad inimesed kiiremat ja paremat arstiabi ning sellega tagatakse ka ravimite kättesaadavus.

Istungil märgiti, et soovi korral saab isik andmevahetuse võimaluse kinni panna. Kui seda tehtud pole, saab välismaa haigla isikut tõendava dokumendi alusel kätte patsiendi kriitilisemad andmed. Osutati, et täishinnaga välja ostetud ravimi puhul saab patsient Eestis ette nähtud soodustuse tagasi taotleda. Samuti toodi välja, et Soome, Portugali ja Horvaatiaga on valmisolek andmeid vahetada juba olemas.

Istungil osalesid Sotsiaalministeeriumi õigusnõunik Nele Nisu ning Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse analüütik Katre Pruuli.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside