Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon otsustas tänasel istungil algatada eelnõu töövõimereformiga seotud seaduste muutmiseks, et kõrvaldada reformi käigus ilmnenud puudusi.

„Muudatusega kõrvaldatakse töövõimetoetuse maksmisel ilmnenud kitsaskohad. Samuti muudetakse töövõimetoetuse ettemakse tegemise tingimusi, et vältida töövõimetuspensionilt töövõimetoetuse maksmisele üleminekul sissetulekuta perioodi tekkimist inimesest olenemata põhjustel,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt.

Kütt lisas, et sotsiaalkomisjon soovib eelnõu menetlemise lõpule viia ja Riigikogu poolt seadusena vastu võtta veel kevadistungjärgul, tagamaks inimestele toetused ja teenused võimalikult kiiresti.

Eelnõu tutvustanud tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul soodustatakse eelnõuga osalise töövõimega inimesele hariduse omandamist. Inimesele, kes kavatseb jätkata hariduse omandamist pärast põhikooli, gümnaasiumi, kutsekooli või kõrgkooli lõpetamist, makstakse töövõimetoetust suvekuudel ka siis, kui ta ei ole töötuna arvele võetud. Samuti täiendatakse eelnõus töövõimetoetuse saamist haiglaravil või hooldusravil viibimise korral.

Eelnõuga muudetakse puude tuvastamise tingimusi ning hambaravihüvitise maksmist inimestele, kellel on suurenenud vajadus hambaraviteenuse järele.

Sotsiaalkomisjoni liikme Jüri Jaansoni hinnangul on vaja komisjonil menetluse käigus arutada täiendavalt ettepanekuid käsunduslepingu ja võlaõiguslepinguga töötamisel. „Tuleb vältida töövõimetoetuse vähenemist, kui mitme kuu tasud on makstud ühes kuus korraga,“ ütles Jaanson.

Sotsiaalkomisjon algatab töövõimetoetuse seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu Riigikogu täiskogu homsel istungil.

Fotod istungilt

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected] 
Päringud: [email protected] 

 

Tagasiside