Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon ja rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjon käsitlevad tänase lastekaitsepäeva puhul toimuval ühisel avalikul istungil laste vaesuse teemat ja uurivad viise, kuidas võrdsustada laste võimalusi elus hakkamasaamiseks. Istung tõlgitakse viipekeelde.

Sotsiaalkomisjoni esimees Siret Kotka sõnas, et tänase istungi pealkiri – „Laste vaesus – jalg taha juba stardis“ – viitab otseselt, et Eestis on laste vaesus ka 21. sajandil jätkuvalt suur probleem. „Meie keskel elavad lapsed, kel pole kahjuks ühel või teisel põhjusel suuri väljavaateid oma elus teiste toeta hakkama saada, kuna neil on juba stardis teistest kehvemad võimalused. Nad ei saa iga päev korralikult kõhtugi täis, rääkimata siis haridusest ja oskustest. Uurime täna, milliseid lastetoetusi Eestis makstakse ja milliseid oleks veel võimalik ja vajalik maksta ning kuidas luua tingimused, et ükski laps ei peaks elama läbitilkuva katusega kodus ning jääma ilma oma lapsepõlvest ja tulevikust,“ rääkis Kotka.

Rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni esimees Peeter Ernits ütles, et laste vaesus on väga tõsine probleem, kuid sama tõsine probleem on ka see, et Eestis sünnib liiga vähe lapsi. „Kui pole eesti lapsi, siis pole mõtet ka Eesti riigist rääkida. Sellisel taustal on valus tunnistada, et ka paljud neist juba olemasolevatest vähestest lastest peavad puudust tundma,“ märkis Ernits.

Istungile on kutsutud Sotsiaalministeeriumi, Statistikaameti, Tartu Ülikooli, Õiguskantsleri Kantselei ja Pere Sihtkapitali esindajad.

Avalik virtuaalne istung algab kell 14.05 ja seda on võimalik jälgida veebis.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside